Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

Dne 21.května 2024 se na semilské střelnici uskutečnil 17.ročník Memoriálu ppor. Petra Šimonky. Tento Memoriál každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR společně s KVZ Liberec k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních mírových misích a vojenských operacích a na počest vojáků naší armády, kteří při plnění úkolů v těchto zahraničních misích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha. Akce se uskutečnila za podpory Libereckého kraje, statutárního města Liberec a Vojenské zdravotní pojišťovny. Nad akcí již tradičně převzal záštitu Hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Memoriál zahájil na slavnostním nástupu ředitel soutěže válečný veterán Ing. Karel Krátký a po stručných zdravicích hostů a nezbytné instruktáži všech střelců se přistoupilo k plnění střeleckých disciplín.  

 

Memoriálu se zúčastnilo na 70 střelců nejen z Libereckého kraje, ale také ze vzdálenějších míst naší republiky – přijeli loňští vítězové z Berouna, střelci z Tachova, Chomutova, Prostějova, Prahy, atd. Mezi střelci byli nejen váleční veteráni, ale také vojáci v záloze, aktivní zálohy, členové různých střeleckých klubů, sponzorů,…

Vlastní střelecká soutěž tříčlenných družstev a jednotlivců ve střelbě z pistole ráže 9mm a samopalu Sa-vz.61 Škorpion proběhla standardním způsobem. Střelecké disciplíny byly obdobné jako v předchozích letech, soutěžilo se podle pravidel sportovní střelecké činnosti Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče (nekrytě ležící figura a mezinárodní pistolový terč) ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na redukovaný terč nekrytě ležící figury na vzdálenost 25 metrů ve stanovených časových lhůtách. 

Souběžně se střeleckou soutěží probíhala ukázka ručních střelných zbraní předvedená hlavním partnerem soutěže firmou Army-Arms Liberec, dále všichni zájemci mohli navštívit stánek Vojenské zdravotní pojišťovny. 

Ve střelecké soutěži si v silné konkurenci mnoha vynikajících střelců tak jako loni nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo KVZ Beroun ve složení Pavel Černohorský, Karel Šmíd a Stanislav Voříšek se ziskem 830 bodů. Na druhém místě skončilo družstvo SBTS Beroun se ztrátou 6 bodů a jako třetí se umístilo družstvo Váleční veteráni Liberec s 818 body. Celkově nejlepším jednotlivcem se stal Karel Šmíd (z družstva KVZ Beroun) se ziskem 283 bodů a získal tak zaslouženě kromě diplomu a medaile také hlavní cenu soutěže – proslavený samopal vz.61 „Škorpion“ ráže 7,65 mm věnovanou hlavním partnerem soutěže firmou Army-Arms Liberec. Na druhé pozici se umístil Josef Kočí z družstva KVZ Tachov a na třetím místě skončil Václav Čáp z družstva Veteráni1  s 282 body. 

Během celé akce o ní podávala informace Česká televize, když probíhaly průběžně vstupy vysílané na ČT-24. Průběh celé akce byl opět velmi kladně hodnocen nejen od přítomných soutěžících. Byla kladně hodnocena skutečnost, že také tento ročník memoriálu proběhl úspěšně a tradice memoriálu tak nebyla přerušena. 

Výsledková listina pdfZDE249.51 KB.

Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist