Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

Rád bych se dnes s vámi podělil o to, jak vám může datová schránka ulehčit život při podání žádosti a následné registraci zbraně.

Dne 19.9. jsem si z webových stránek Ministerstva vnitra stáhl příslušný formulář – v mém případě to byla Žádost o povolení ke zbrani kategorie B (formuláře jsou na této stránce k dispozici různé – od Žádosti o vydání zbrojního průkazu až po Žádost o povolení k provozování střelnice), žádost jsem vyplnil, digitálně podepsal (čímž se dokument automaticky uzamkl proti dalším úpravám) a  prostřednictvím datové schránky, společně s dalším, dokumentem, kterým v mém případě je Souhlas se zasláním rozhodnutí o žádosti k nabytí, držení a nošení zbraně kategorie B do datové schránky, poslal na datovou schránku Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy – schránku s označením – ID: rkiai5y.  Digitální podpis a dokument „Souhlas se zasláním … do datové schránky“ byl v mém případě nutný z toho důvodu, že má datová schránka není vedena na fyzickou osobu, nýbrž na podnikající fyzickou osobu.

 

Tady jen dvě poznámky:

 1. Pokud byste chtěli vlastní digitální podpis, tak stačí zajít na Českou poštu, kde mají tzv. Checkpoint a tam Vám digitální podpis za cenu kolem 400,- Kč ročně rádi zřídí.
 2. Přiložení Souhlas se zasláním rozhodnutí o žádosti k nabytí, držení a nošení zbraně kategorie B do datové schránky je důležitý v případě datové schránky podnikající fyzické osoby z toho důvodu, že pokud byste jej nepřiložili, tak byste byli vyzvání k vyzvednutí nákupního povolení osobně, což nechcete . V případě datové schránky vedené na fyzickou osobu souhlas není nutný.

Samotné znění souhlasu vypadá asi takto:
Já, jméno příjmení, nar. DD. měsíce RRRR, trvale bytem adresa, PSČ, město, souhlasím, aby příslušný útvar Policie České republiky zaslal do mé datové schránky vedené na fyzickou osobu (ID schránky: vyplnit) rozhodnutí o mnou podané žádosti ze dne D. měsíc RRRR k nabytí, držení a nošení zbraně kat. B.

Za několik dnů mi do datové schránky přišlo Rozhodnutí o povolení k vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie B.

Toto povolení jsem si vytiskl a společně se Zbrojním průkazem se vydal zakoupit zbraň do obchodu.

Po zakoupení mi byl prodejcem vydán tzv. „šedivák“ Oznámení o nabytí vlastnictví zbraně s údaji o zbrani, který jsem naskenoval a společně s fotokopií členského průkazu SVZ a bankovním výpisem transakce o zaplacení správního poplatku ve výši 100,- Kč (jako členové SVZ máme slevu) opět zaslal digitálně podepsaný do  datové schránky KŘP hl. m. Prahy. Tento tzv. „šedivák“ si lze také stáhnout z webových stránek Ministerstva vnitra, vyplnit ho a odeslat datovou schránkou.

Několik dnů po odeslání jsem obdržel telefonát ze skrytého čísla s tím, že si mohu přijít vyzvednout průkaz zbraně na přepážku č. 4 kdykoli během pracovní doby. S sebou že mám mít zbraň ke kontrole, zbrojní a občanský průkaz + šedivý list a žádost o povolení.

V domluvený den jsem se dostavil a skutečně, během 20 minut, jsem odcházel s novým průkazem zbraně.

Celá procedura tak trvala prakticky několik dnů, výhradně online a jediný moment, kdy jdete na úřad je až v závěru celého procesu.

-tba-

Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist