Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Vrcholové soutěže SVZ ČR

poslední mesíc březen 2023 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 9 1 2 3 4 5
week 10 6 7 8 9 10 11 12
week 11 13 14 15 16 17 18 19
week 12 20 21 22 23 24 25 26
week 13 27 28 29 30 31

Nejbližší vrchol. soutěže

Žádné události

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2022
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

Rád bych se dnes s vámi podělil o to, jak vám může datová schránka ulehčit život při podání žádosti a následné registraci zbraně.

Dne 19.9. jsem si z webových stránek Ministerstva vnitra stáhl příslušný formulář – v mém případě to byla Žádost o povolení ke zbrani kategorie B (formuláře jsou na této stránce k dispozici různé – od Žádosti o vydání zbrojního průkazu až po Žádost o povolení k provozování střelnice), žádost jsem vyplnil, digitálně podepsal (čímž se dokument automaticky uzamkl proti dalším úpravám) a  prostřednictvím datové schránky, společně s dalším, dokumentem, kterým v mém případě je Souhlas se zasláním rozhodnutí o žádosti k nabytí, držení a nošení zbraně kategorie B do datové schránky, poslal na datovou schránku Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy – schránku s označením – ID: rkiai5y.  Digitální podpis a dokument „Souhlas se zasláním … do datové schránky“ byl v mém případě nutný z toho důvodu, že má datová schránka není vedena na fyzickou osobu, nýbrž na podnikající fyzickou osobu.

 

Tady jen dvě poznámky:

 1. Pokud byste chtěli vlastní digitální podpis, tak stačí zajít na Českou poštu, kde mají tzv. Checkpoint a tam Vám digitální podpis za cenu kolem 400,- Kč ročně rádi zřídí.
 2. Přiložení Souhlas se zasláním rozhodnutí o žádosti k nabytí, držení a nošení zbraně kategorie B do datové schránky je důležitý v případě datové schránky podnikající fyzické osoby z toho důvodu, že pokud byste jej nepřiložili, tak byste byli vyzvání k vyzvednutí nákupního povolení osobně, což nechcete . V případě datové schránky vedené na fyzickou osobu souhlas není nutný.

Samotné znění souhlasu vypadá asi takto:
Já, jméno příjmení, nar. DD. měsíce RRRR, trvale bytem adresa, PSČ, město, souhlasím, aby příslušný útvar Policie České republiky zaslal do mé datové schránky vedené na fyzickou osobu (ID schránky: vyplnit) rozhodnutí o mnou podané žádosti ze dne D. měsíc RRRR k nabytí, držení a nošení zbraně kat. B.

Za několik dnů mi do datové schránky přišlo Rozhodnutí o povolení k vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie B.

Toto povolení jsem si vytiskl a společně se Zbrojním průkazem se vydal zakoupit zbraň do obchodu.

Po zakoupení mi byl prodejcem vydán tzv. „šedivák“ Oznámení o nabytí vlastnictví zbraně s údaji o zbrani, který jsem naskenoval a společně s fotokopií členského průkazu SVZ a bankovním výpisem transakce o zaplacení správního poplatku ve výši 100,- Kč (jako členové SVZ máme slevu) opět zaslal digitálně podepsaný do  datové schránky KŘP hl. m. Prahy. Tento tzv. „šedivák“ si lze také stáhnout z webových stránek Ministerstva vnitra, vyplnit ho a odeslat datovou schránkou.

Několik dnů po odeslání jsem obdržel telefonát ze skrytého čísla s tím, že si mohu přijít vyzvednout průkaz zbraně na přepážku č. 4 kdykoli během pracovní doby. S sebou že mám mít zbraň ke kontrole, zbrojní a občanský průkaz + šedivý list a žádost o povolení.

V domluvený den jsem se dostavil a skutečně, během 20 minut, jsem odcházel s novým průkazem zbraně.

Celá procedura tak trvala prakticky několik dnů, výhradně online a jediný moment, kdy jdete na úřad je až v závěru celého procesu.

-tba-

Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist