Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Nemohu si odpustit, abych všechny členy SVZ neinformoval o vítané aktivitě člena KVZ Liberec Milana Lance, který řešil otázku „Kdo je mezi těmi vynikajícími střelci opravdu nejlepší?“ a jak je všechny motivovat k tomu, aby z různých důvodů některé soutěže nevynechávali. 

Až přišel s nápadem ke zatraktivnění našich střeleckých závodů vyhlášením motivační prémie, a sice - Milan osobně zasponzoruje a předá dar ve výši 5000,-Kč nejlepšímu střelci z letošní Jizerské střelecké ligy. Vyhodnocení proběhne podle těchto pravidel:

Číst dál: Zajímavá inspirace na naší letošní Jizerské střelecké lize

 • Rok 2023 je za námi, přípravy na sezónu 2024 se pomalu rozbíhají. Ještě jsme mnozí ani nestačili udělat řádné vyhodnocení střeleckého roku 2023 a některé organizace již pořádají soutěže. 

  No, a právě nabídku Spolku sportovních aktivit Šumava v Prachaticích využili členové SVZ ČR ke své přípravě před zahájením naší sezóny 2024. Jednalo se o jednu ze tří soutěží ze seriálu samostatných soutěží jednotlivců pořádané 20.1.2024 v osmi disciplínách:

  Číst dál: Účast členů SVZ ČR na střelecké soutěži „Zimní manévry v hale“ v Prachaticích

  Praha 2, konkrétně Základní škola Londýnská, se stala v sobotu 11.listopadu 2023 dějištěm velmi zajímavé soutěže juniorů ve střelbě ze vzduchové pušky. Nebylo tomu náhodou, že byl pořadatelem vybrán právě tento významný den. Kromě vlastního střeleckého cvičení si zde děti připomněly i svátek válečných veteránů, kteří se zasloužili o mír a naši svobodu.

  Soutěž zahájil ředitel soutěže pan Martin Voráč, trenér mladých střelců ZŠ Londýnská, když přečetl zdravici, kterou všem závodníkům zaslala paní ministryně obrany Jana Černochová. Po připomenutí pravidel bezpečnosti, které je nutné při střelbě dodržovat a seznámení závodníků s jednotlivými disciplínami soutěže potom vypuklo už samotné zápolení.

  Číst dál: Střelecká soutěž juniorů ke Dni válečných veteránů

 • Dne 7.října 2023 se na střelnici SSK Vlašim konala významná střelecká soutěž – Velká cena Střelecké revue 2023. Jedná se o závod dvojic v mířené střelbě z velkorážové pistole na přesnost. Podle dosažených výsledků v této soutěži se pak kvalifikuje desítka nejlepších střelců do druhé části, což je soutěž o titul Krále střelců Střelecké revue 2023

  Číst dál: Velká cena Střelecké revue 2023

  Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist