Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

Těmito slovy lidové písničky by mohla začít reportáž z V. ročníku obnovené střelecké soutěže „Souboje družstev s útočnou puškou“, pořádané Svazem vojáků v záloze České republiky.  Tradice této soutěže, při které se ve střelbě na sklápěcí terče utkávají vždy dvě tříčlenná družstva, sahá hluboko do devadesátých let. Vždy se vzhledem k technickým podmínkám disciplíny mohly konat jen na vojenských střelnicích, ve spolupráci s armádou. 

 

A tak je tomu i dnes. 

Díky prozíravosti vyšších stupňů velení AČR a ochotě KVV Plzeň mohl i letos Klub vojáků v záloze Karlovy Vary organizovat pro členy SVZ ČR (mnohé činné v Aktivních zálohách nebo zařazených v silových strukturách ČR) na Pěchotní střelnici Plešivec ve VVP Hradiště 27. srpna 2022 toto populární setkání. Třináct družstev se v tomto ročníku „nepralo“ jen se soupeři, ale i s počasím. Od ranní mlhy, která zakrývala cílovou plochu a pořádně brnkala na nervy organizátora, přes svižný vítr až po korunu všeho - pořádné dešťové přeháňky. Ta první na chvíli i soutěž zastavila, ale pak, po prvním zalehnutí do mokra na palebné čáře, to začalo být vlastně zábavné - tak takhle to chodí „na ostro“. Válčí se zkrátka za každého počasí :-). 

 A kupodivu to na výkony nemělo vlastně ani moc vliv.  Když si v prvních dvou soubojích střelec „osahal“ zapůjčenou zbraň, nebylo pak už těžké se nejen přesně, ale i rychle (rychleji než soupeř!) trefovat do armádních terčů na 100 až 400 metrovou dálku. Ze všech nejlépe se to dařilo družstvu ve složení Vít PECH, Jiří HAKALA, Josef KAŠPAR, které soutěž vyhrálo. Na druhém místě byli střelci Ladislav CHARVÁT, Jan KVOCH, Petr PŘIBYL a bronz si domů vezlo družstvo Jiří ŠUPÁLEK, Štefan MESÁROŠ, Viktor FUKSA . 

Zvláštní poděkování patří příslušníkům obsluhy střelnice, kteří zajišťovali terčové manipulace, a  KVV při výdeji munice, velení při provedení střeleb a na konec i pomoc a poradu při čištění zbraní. Pochopení a obětavost plk. gšt. Ing. Milana Skláře a majora Ing. Petra Königa byly příkladem toho, že armáda spolupráci s „civilem“ bere vážně. Patří jim za to náš srdečný dík. Každá kapka, přispívající k posílení obranyschopnosti  republiky je dobrá - i když ta studená zrovna za krkem, jako letos, není nutná  ;-).  

dh

Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist