Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Vrcholové soutěže SVZ ČR

poslední mesíc prosinec 2023 Příští Měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Nejbližší vrchol. soutěže

Žádné události

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2022
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • V úterý 10. srpna 2021 spolupořádal Svaz vojáků v záloze ČR s libereckými válečnými veterány a Krajským vojenským velitelstvím Liberec za podpory Libereckého kraje, statutárního města Liberec a České střelecké nadace již 14. ročník této oblíbené střelecké soutěže.

  Memoriál ppor. Petra Šimonky pravidelně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při plnění úkolů v zahraničních mírových misích a vojenských operacích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha. Nad touto akcí již tradičně převzal záštitu Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

  Memoriál zahájil za příznivého střeleckého počasí ředitel soutěže válečný veterán Ing. Karel Krátký a po stručných zdravicích hostů a po nezbytné instruktáži všech zúčastněných střelců při zahajovacím nástupu se brzy začaly ozývat první výstřely první směny.

  Memoriálu se zúčastnilo na 100 střelců nejen z Libereckého kraje, ale také ze vzdálenějších končin naší republiky - např. z Tachova, Chomutova, Berouna, Pardubic, Prahy,… Soutěže se zúčastnili kromě dvou desítek válečných veteránů také vojáci z Krajského vojenského velitelství Liberec, vojáci v záloze, aktivní zálohy, členové různých střeleckých klubů, klubů vojáků v záloze, sponzorů a další.

  Vlastní střelecká soutěž tříčlenných družstev a jednotlivců z pistole ráže 9 mm a samopalu Sa-vz.58 proběhla standardním způsobem. Střelecké disciplíny byly stejné jako v předchozích letech - soutěžilo se podle pravidel sportovní střelecké činnosti Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče (nekrytě ležící figura s kruhy a mezinárodní pistolový terč) ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na redukovaný terč nekrytě ležící figury s kruhy na vzdálenost 50 metrů ve stanovených časových lhůtách.

  Souběžně se střeleckou soutěží probíhala ukázka ručních střelných zbraní předvedená sponzorem ARMY-ARMS Liberec, dále si všichni zájemci mohli prohlédnout druhoválečné vojenské vozidlo.

  Ve střelecké soutěži si v silné konkurenci mnoha vynikajících střelců nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo KVZ Tachov ve složení Juraj Gomolák, Josef Kočí a Miroslav Plaňanský se ziskem 811 bodů. Na druhém místě bylo se ztrátou 17 bodů družstvo KVZ Beroun a jako třetí se umístilo družstvo KVZ Liberec-1 se 757 body.

  Celkově nejlepším jednotlivcem se stal válečný veterán Ing. Karel Krátký z družstva Váleční veteráni Liberec-1 s 276 body a získal tak kromě diplomu, medaile a poháru také hlavní cenu soutěže – slavný samopal vz.61 Škorpion ráže 7,65 mm věnovanou hlavním partnerem soutěže ARMY-ARMS Liberec. O dva body méně měli na druhém a třetím místě Josef Kočí z KVZ Tachov a Stanislav Voříšek z družstva KVZ Beroun.

  Zakončení soutěže, vyhlášení výsledků s dekorováním vítězů a předání množství hodnotných cen poskytnutých zejména hlavním partnerem soutěže – firmou ARMY-ARMS Liberec a dalším významným sponzorem – pivovarem Svijany, se uskutečnilo přímo na střelnici za osobní účasti čestného předsedy soutěže – ředitele Krajského vojenského velitelství Liberec plk. gšt. Ing. Miroslava Brázdy. Opět bylo kladně hodnoceno, že letošní 14. ročník memoriálu se i přes všechny překážky uskutečnil a nebyla tak přerušena dosavadní tradice tohoto memoriálu.

  pdfVýsledková listina ke stažení ZDE330.06 KB

  Fotogalerie:

 •  

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist