Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Vrcholové soutěže SVZ ČR

poslední mesíc srpen 2022 Příští Měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31

Střelecké kalendáře

 

 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 •  Poslední zářijové úterý se v Semilech na zdejší střelnici konal další ročník oblíbené střelecké soutěže „Memoriál ppor. Petra Šimonky“. Byl to již 13. ročník a zřejmě byl tímto přívlastkem přímo poznamenán. Původně plánovaný jarní termín byl vzhledem k jarní epidemii kovidu-19 v dobré víře přesunut s patřičnými úpravami na konec září. Nastupující druhá vlna epidemie a s tím spojená opatření opakovaně zabrnkala organizátorům akce na nervy, nakonec se však po určitých změnách a přijatých opatřeních podařilo v omezenějším rozsahu tuto uznávanou střeleckou soutěž uskutečnit. Samozřejmě za dodržování všech stanovených protiepidemických opatření (zejména pravidla 3 R – rozestupy, roušky, hygiena rukou,…).

  Tuto akci každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při plnění úkolů v zahraničních misích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha.

  Vlastní střelecká soutěž tříčlenných družstev a jednotlivců z pistole ráže 9 mm a samopalu Sa-vz.58 proběhla standardním způsobem. Střelecké disciplíny byly stejné jako v předchozích letech - soutěžilo se podle pravidel sportovní střelecké činnosti Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na redukovaný terč na vzdálenost 50 metrů ve stanovených časových lhůtách. Poprvé v celé historii soutěže však musely být použity vlastní zbraně soutěžících – doposud to bývaly zbraně armádní.

  Nad touto akcí již tradičně převzal záštitu Hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Memoriál zahájil za neutuchajícího deště ředitel soutěže Ing. Karel Krátký. Na zahajovacím nástupu pozdravila účastníky memoriálu také starostka města Semily Lena Mlejnková. Memoriálu zúčastnilo na 60 střelců nejen z Libereckého kraje, ale také ze vzdálenějších končin naší vlasti - např. z Tachova, z Králova Dvora, z Prahy, Rokytnice nad Jizerou… Zahraniční účast tvořilo družstvo německých kolegů ze Žitavy.

  Akci pořádali liberečtí váleční veteráni ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Liberec a se Svazem vojáků v záloze ČR, za podpory Libereckého kraje, města Liberec a města Semily, s hlavním partnerem ARMY-ARMS Liberec a sponzorem Pivovar Svijany. Soutěže se letos vzhledem k výše zmíněným opatřením zúčastnili v omezeném počtu kromě válečných veteránů také vojáci v záloze, členové střeleckých klubů, klubů vojáků v záloze a další. Souběžně se střelbou proběhla ukázka ručních střelných zbraní předvedené sponzorem ARMY-ARMS Liberec.

  V silné konkurenci mnoha vynikajících střelců si nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo KVZ Králův Dvůr-1 ve složení Pavel Černohorský, Karel Šmíd a Stanislav Voříšek se ziskem 833 bodů. Na druhém místě bylo se ztrátou 30 bodů družstvo KVZ Liberec-1 a jako třetí se umístilo družstvo KVZ Hodkovice nad Mohelkou se 785 body.

  Celkově nejlepším jednotlivcem se stal Stanislav Voříšek s 283 body a získal tak zaslouženě kromě diplomu, medaile a poháru také hlavní cenu soutěže – proslavený samopal vz.61 Škorpion ráže 7,65 mm věnovanou hlavním partnerem soutěže ARMY-ARMS Liberec.

  Zakončení soutěže, vyhlášení výsledků s dekorováním vítězů a předání množství hodnotných cen se uskutečnilo přímo na rozbahněné střelnici za osobní účasti čestného předsedy soutěže – ředitele Krajského vojenského velitelství Liberec plk. gšt. Ing. Miroslava Brázdy. Všeobecně bylo kladně hodnoceno, že letošní 13. ročník memoriálu se i přes všechny překážky uskutečnil a nebyla tak přerušena dosavadní historie.

  pdfVýsledková listina ke stažení ZDE330.06 KB

  Fotogalerie:

 •  

  Video:

  https://youtu.be/oytlSJCNqbQ

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist