Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Vrcholové soutěže SVZ ČR

poslední mesíc prosinec 2023 Příští Měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Nejbližší vrchol. soutěže

Žádné události

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2022
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • Dne 20. června 2019 se na střelnici v Semilech uskutečnil tak jako každý rok Memoriál ppor. Petra ŠIMONKY, letos již podvanácté. Jedná se o oblíbenou střeleckou soutěž ve střelbě z armádních ručních zbraní, letos opět s mezinárodní účastí. Tuto akci každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při plnění úkolů v zahraničních misích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha.

   

  Nad touto akcí již tradičně převzal záštitu Hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Memoriál zahájil ředitel soutěže Ing. Karel Krátký. Za horkého a dusného předbouřkového počasí se memoriálu zúčastnilo na 120 střelců nejen z Libereckého kraje, ale v podstatě z celé republiky. Kromě účastníků z Libereckého kraje přijeli střelci např. z Chebu, z Tachova, z Králova Dvora, z Prahy,… Zahraniční účast tvořilo družstvo německých kolegů ze Žitavy. Účastníci memoriálu poměřili svou střeleckou zdatnost ve střelbě ze stejných zbraní jako v předešlých ročnících, tedy z velkorážové pistole CZ P-09 a samopalu Sa-vz.58, osvědčených ručních zbraní z produkce České zbrojovky a.s., dlouhodobě nejdůležitějšího českého výrobce ručních palných zbraní.

  Akci pořádali liberečtí váleční veteráni ve spolupráci s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany a se Svazem vojáků v záloze ČR, za finanční podpory Libereckého kraje a statutárních měst Liberec a Jablonec nad Nisou, s hlavním partnerem Česká zbrojovka Uherský Brod. Soutěže se již tradičně zúčastňují kromě válečných veteránů také další vojáci v činné službě, vojáci v záloze, aktivní zálohy, příslušníci policie, členové střeleckých klubů, klubů vojenské historie, klubů vojáků v záloze a další. Souběžně se střelbou probíhaly ukázky používaných zbraní a ukázky ručních střelných zbraní předvedené sponzorem ARMY-ARMS Liberec.  

  Vlastní střelecká soutěž družstev a jednotlivců proběhla standardním způsobem, soutěžilo se podle pravidel sportovní střelecké činnosti Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na dva terče na vzdálenost 50 metrů ve stanovených časových lhůtách. V silné konkurenci desítek vynikajících střelců si nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo Českomoravské střelecké jednoty ve složení Pavel Černohorský, Karel Šmíd a Stanislav Voříšek s výkonem 1089 bodů. Na druhém místě bylo se ztrátou 20 bodů družstvo KVZ Hodkovice nad Mohelkou a jako třetí se umístilo domácí družstvo SSK Semily s 1054 body.

  Celkově nejlepším jednotlivcem se stal Pavel Černohorský s 372 body a získal tak zaslouženě kromě diplomu, medaile a poháru také hlavní cenu soutěže – 9 mm pistoli CZ P-10 věnovanou hlavním partnerem soutěže Českou zbrojovkou Uherský Brod. Za ním se se ztrátou 5 bodů umístil Stanislav Voříšek a obdržel další hodnotnou cenu – kvalitní sportovní vzduchovou pistoli ALFA AIR SPORT věnovanou sponzorem ALFA PROJ Brno (oba z vítězného družstva Českomoravská střelecká jednota) a třetí místo se stejným počtem bodů obsadil Jaroslav Procházka z družstva KVZ Liberec, který obdržel vzduchovou pistoli pro airsoft.

  Zakončení soutěže, vyhlášení výsledků s dekorováním vítězů a předání cen se uskutečnilo v Kulturním centru GOLF Semily za osobní účasti čestného předsedy soutěže – velitele 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany plk. Ing. Karla Navrátila.

  Výsledková listna ke stažení ZDE.

 • Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist