Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

SZVVZ

rss

• Ve dnech 12. – 13. 5. 2017 se v Sokolově na Jižním lomu konal již 7. ročník extrémního závodu „Bahňák“. Jde o zdolávání překážek a vodních příkopů, které na závodníky čekají v průběhu trasy – celá trasa je vedena přes různé bahnité příkopy – podplavání či přelézání skruží, klád, hromad pneumatik, prolézání sítěmi, či pod nimi, přelézání balíků slámy, prolézání pod ostnatým drátem, ručkováním, přeplaváním řeky tam a zpět apod. A to na těžké trati v délce až 5 km!

Letošní ročník měl čtyři zástupce v KVZ Karlovy Vary v mládežnických kategoriích, a to děti starší – kategorie 12 – 14 let – naši 12-ti letí Matyáš a Patrik Bazoni, kteří se v konkurenci 80-ti přihlášených umístili na 39. a 50. místě. V kategorii mladších – 8 – 11 let se závodu zúčastnili 10-ti letí Jan a Hana Trnkovi, kteří se ve své kategorii, z počtu 75 přihlášených, umístili na 48. a 21. místě. Obě kategorie absolvovaly trať dlouhou 750 m a na trati zdolávaly 15 překážek.

Na dětských kategoriích je navíc krásné, že své děti nemusíte „lovit“ z bahna, „strkat“
    na překážku a konejšit je. Ba co víc, „krásně“ na své děti můžete křičet, aby makaly, přidaly, aby se neflákaly..., prostě SUPER.

Akce to byla nádherná. A na rozdíl od jiných akcí pořádaných pro děti (kdy po akci dospělí jsou KO a děti OK), byla naše drobotina po celém dni unavená více jak dospělí (navíc velice brzy usnuly a „odpadly“). To pak na chvilku získáváte zpět přesvědčení, že spravedlnost